از گذشته تا حال

شرکت پترو تجارت خاورمیانه در سال 1392 با هدف فعالیت در حوزه تخصصی نفت، گاز، پتروشیمی و مشتقات آن تأسیس و به فعالیت در این حوزه مبادرت نمود. 

شرکت پترو تجارت خاورمیانه با بهره‌گیری از علوم و فنون جدید نسبت به تولید قیر گوگردی، مبتنی بر دانش بومی؛ که به عنوان یک محصول دانش‌بنیان و اختراعی ثبت گردیده‌است، اقدام نمود. این محصول جایگزینی برای قیر مورد استفاده در آسفالت بوده و کیفیت، دوام، سرعت آماده‌سازی و هزینه‌های مربوطه را تا حد چشمگیری بهبود و ارتقا داده‌است.

صنایع پتروشیمی

مأموریت

ماموریت اصلی شرکت ما در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، ایجاد یک زمینه پویا و پایدار در این صنعت می‌باشد. اعتقاد ما به حفظ استانداردهای بالا در زمینه ایمنی و محیط‌زیست و فراهم کردن ارزش افزوده برای ذینفعان و جامعه، به ما کمک کرده‌است تا به عنوان یک نهاد پویا و نوآور در این زمینه شناخته‌شویم.

توزیع اوره، گاز مایع و انواع محصولات نفتی به آفریقا و اروپای شرقی برای رشد نقدینگی و تداوم ارتباطات تجاری برنامه‌ریزی‌شده، از مجموعه اقداماتی است که شرکت پترو تجارت در آن موفق بوده‌است.

چشم‌انداز و ارزش‌ها

شرکت پترو تجارت خاورمیانه در نظر دارد با توجه به شرایط استراتژیک کشورمان در بازار عرضه و تقاضا در آسیا و شرق آفریقا، با بهره‌گیری از توانمندی و تخصص‌های خود، به یکی از صادر کنندگان نمونه نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل شود.

همچنین با سرمایه‌گذاری، اشتغال‌ و سوددهی بالا، آینده شرکت و ذینفعان را با تکیه بر ارزش‌های مشترک (توسعه مستمر، ارتقای نظام سازمانی، مشتری مداری و مسئولیت اجتماعی) تأمین کند. در راستای تحقق چشم‌انداز فوق و ترسیم آینده‌ای مطلوب، نوآوری و سرآمدی در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت به شمار می‌رود.

اهداف پترو تجارت خاورمیانه

اهداف شرکت

شرکت پترو تجارت خاورمیانه در حوزه‌های مختلف فعالیت دارد. مجموعه‌های زیر ازجمله مهم‌ترین حوزه‌های فعالیتی این شر کت است:

  • صادرات مواد و فرآورده‌های نفتی و گازی
  • طراحی، نظارت و اجرای عملیات مهندسی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی
  • توسعه مینی ریفاینری ها در سطح کشور جهت تولید فراورده های نفتی
  • انجام هرگونه عملیات مجاز بازرگانی در سطح کشور برای تأمین تجهیزات، ابزار و ماشین‌آلات در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی